Jak wyczyścić odkurzacz przemysłowy Stihl?

odkurzacze przemysłowe Stihl

Wytrzyj obudowę odkurzacza przemysłowego Stihl. Użyj lekko wilgotnej ściereczki z mikrofibry, aby przetrzeć obudowę odkurzacza przemysłowego Stihl. Jeśli widzisz kurz w szczelinach, do których nie możesz dotrzeć, użyj sprężonego powietrza, aby go usunąć.

Rozplątać pręt ubijaka i sprawdzić pasek silnika

Czyszczenie głowicy ssącej (u podstawy odkurzacza) polega na usunięciu splątanych włosów lub nitek z bijaka za pomocą rozpruwacza lub bardzo małych, ostrych nożyczek. Jeśli szczotki wyglądają na zgniecione lub zużyte, rozważ ich wymianę. Przetrzyj pasek silnika wilgotną szmatką, aby usunąć kurz. Jeśli pasek wydaje się luźny lub pęknięty, czas go wymienić.

Oczyść wąż i osprzęt

Jeśli twój odkurzacz przemysłowy Stihl ma wąż ssący, zatrzyma on kurz w środku. Wyczyść wąż ssący, odłączając go, jeśli to możliwe. Następnie zanurz go w gorącej wodzie z mydłem na 10 lub 15 minut. Dobrze spłukać gorącą wodą i powiesić do wyschnięcia.

odkurzacze czyszczące Stihl

Wskazówka

Jeśli wąż jest zatkany, użyj miarki, miotły lub węża ogrodowego, aby usunąć gruz. Pracuj powoli i ostrożnie, aby nie przebić węża. Sprawdź i wyczyść nasadki, takie jak szczotka do tapicerki lub kurzu, ssawka szczelinowa, turboszczotka i przedłużacz pod kątem chodaków, splątanych włosów i kurzu. To dobry moment, aby sprawdzić przewód, które mają odkurzacze czyszczące Stihl pod kątem pęknięć, które mogą powodować problemy.

Ponownie zmontuj próżnię

Gdy wszystko będzie czyste i suche, ponownie zmontuj odkurzacz Stihl.

Wskazówka

Jeśli masz odkurzacz przemysłowy Stihl, który śmierdzi, oto jak go wyczyścić. Odzyskaj świeżość, umieszczając kilka kropli ulubionego olejku eterycznego na filtrze odkurzacza, a podczas odkurzania znów będzie dobrze pachnieć.

Jak często czyścić odkurzacz przemysłowy Stihl?

Odkurzacze przemysłowe Stihl bezworkowe z pojemnikiem na kurz lub pojemnikiem na kurz należy opróżniać, gdy poziom zanieczyszczeń osiągnie górną część pojemnika lub po każdym użyciu. Worki próżniowe należy wyjąć i wyrzucić, gdy wychwycone zanieczyszczenia osiągną wskazaną pełną linię.

Co najmniej raz na kwartał lub co miesiąc, jeśli Twój dom jest bardzo zakurzony, poświęć kilka minut na sprawdzenie wałków szczotki i węża pod kątem problemów, wypłucz pojemnik na kurz, wymień lub umyj filtry i wytrzyj zewnętrzną obudowę, aby usunąć kurz.

odkurzacze przemysłowe Stihl

Dezynfekcja odkurzacza przemysłowego Stihl

Wykonaj następujące kroki, aby wyczyścić i zdezynfekować odkurzacz:

  1. Często wycieraj odkurzacz ściereczką antybakteryjną.
  2. Namocz wyjmowane pojemniki, kubki i węże na 15 minut w wodzie z mydłem, aby szybko zdezynfekować części.
  3. Spryskaj wyjmowane elementy ciepłą wodą i mieszanką wybielacza. Dodaj łyżkę płynnego wybielacza chlorowego do małej butelki z rozpylaczem wypełnionej ciepłą wodą z kranu. Wstrząsnąć butelką i spryskać komponent. Najlepiej pozostawić część próżniową do wyschnięcia, aby w pełni zdezynfekować powierzchnię.
  4. Wyjmij szczoteczkę z głowicy ssącej, oczyść włosy i cząstki brudu, a następnie spryskaj ją środkiem dezynfekującym, niezależnie od tego, czy jest to kupiony w sklepie, czy do samodzielnego wykonania. Pozwól sprayowi dokładnie wyschnąć przed odkurzaniem innego obszaru.

Możesz również polubić