Czy mogę dostać choroby lokomocyjnej podczas pływania?

water-gc3dbc73c8_1280

Co powoduje chorobę lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna podczas pływania może wystąpić podczas pływania w basenie, ale jest bardziej powszechna na otwartych wodach, zwłaszcza w oceanie. Ocean ma większy ruch, aw te dni, kiedy woda jest wzburzona i wyboista, istnieje zwiększone ryzyko choroby lokomocyjnej.
„Twój mózg odbiera sygnały z wykrywających ruch części ciała: oczu, uszu wewnętrznych, mięśni i stawów. Kiedy te części wysyłają sprzeczne informacje, twój mózg nie wie, czy jesteś nieruchomy, czy się poruszasz. Zdezorientowana reakcja twojego mózgu przyprawia cię o mdłości.

​Kiedy pływanie dla niemowląt znajduje się w bardziej wyboistych warunkach, niż jest do tego przyzwyczajony, ma tendencję do podnoszenia głowy bardziej w górę, aby zarówno oddychać, jak i widzieć. Również wzmożony ruch obserwacji może również prowadzić do ewentualnego połknięcia wody lub paniki, które zwiększają prawdopodobieństwo morskiej choroby lokomocyjnej.

Co zrobić, jeśli złapie Cię morska choroba lokomocyjna podczas pływania?

„Powstrzymanie przyczyny choroby lokomocyjnej to najlepszy sposób na powstrzymanie jej przepływu. Jeśli jesteś w pobliżu linii brzegowej, wyjdź, zatrzymaj wszelkie ruchy, utrzymuj ciepło, połóż się, zamknij oczy i weź głęboki oddech. Spróbuj skupić się na czymś innym niż uczucie.
Jednak często zagnieżdża się na głębszej wodzie, kiedy nie możemy natychmiast wrócić na brzeg. W takim przypadku zatrzymaj się, spróbuj skupić się na czymś statycznym, takim jak punkt orientacyjny lub dno morskie. Postaraj się jak najlepiej uspokoić oddech i odwrócić uwagę, zamiast skupiać się na nudnościach. Porozmawiaj z kumplem, pomyśl o czymś innym albo zaśpiewaj piosenkę.
Jeśli zmagasz się z chorobą lokomocyjną, może spróbuj pływać w różnych warunkach. Baseny oceaniczne mogą być do tego przydatne ze względów bezpieczeństwa. Na baseny oceaniczne wpływają pływy, a podczas przypływu mogą być dość wyboiste, gdy woda wlewa się do basenu z fal, dlatego dużo wody się porusza. Pływaj trochę i często w różnych warunkach, aby zaaklimatyzować swój organizm do ruchu wody. Zachowaj spokojny rytm oddychania, ogranicz ruch i celowanie do minimum z dobrą pozycją głowy, patrząc w dół. Podczas pływania w oceanie nigdy nie wiadomo, kiedy warunki mogą się zmienić.

Choroba lokomocyjna może wystąpić przy każdej aktywności w wodzie, nie tylko podczas pływania, więc ZAWSZE trzymajcie się razem i znajcie swoje obozy letnie.

Możesz również polubić