Życie z Bogiem, a życiowe kłamstwa

Kłamstwa mają moc niszczenia naszego życia?

List Jakuba 1:14-15 mówi: „Każdy człowiek jest kuszony, gdy jest kuszony i kuszony przez własne pragnienie. Wtedy pożądanie, gdy pocznie, rodzi grzech, a grzech, gdy dojrzeje, rodzi śmierć”. Czego najbardziej pragniesz? Pomyśl przez chwilę krytycznie. Jak Szatan mógł przekręcić to pragnienie w formę kłamstwa?
Pismo Święte uczy nas, abyśmy uciekali od źródeł, które prowadzą do pokusy. Jakie są konkretne źródła informacji, które narażają Cię na kłamstwa? Czy to jakiś program telewizyjny? Gatunek filmowy? Konkretny związek?

Co powstrzymuje Cię przed ucieczką od tego głosu?

Ile czasu dziennie poświęcasz na czytanie Biblii? Jakie dyscypliny rozwinęliście, aby upewnić się, że słuchacie głosu Boga poprzez Jego Słowo? Jak wygląda twoje życie z Bogiem? Czy znasz wystarczająco Pismo Święte, aby móc je łatwo cytować, gdy pojawiają się pokusy? Czy poświęcasz wystarczająco dużo czasu na naukę Słowa Bożego?

Życie z Bogiem

Wzorzec wpadania w sidła kłamstw wygląda następująco: najpierw słuchamy kłamstwa, potem się nad nim zastanawiamy. Potem zaczynamy w to wierzyć i wkrótce zaczynamy działać. Narysuj konkretne kłamstwo, w które wiesz, że uwierzyłeś. Kiedy posłuchałeś kłamstwa? Z czyjego głosu usłyszałeś to kłamstwo? Co sprawiło, że rozwodzisz się nad kłamstwem? byłeś ciekawy? Czy wydawało się, że dawało nadzieję? W którym momencie zacząłeś nawet kłamstwo było prawdą? Jak zareagowałeś na kłamstwo? Czy twoimi działaniami nadal kieruje to kłamstwo? Czy badanie tego wzorca daje ci wgląd w inne obszary twojego życia, w których możesz wierzyć w kłamstwa? Czy znasz chrześcijańskie wartości dla kobiet?

Możesz również polubić