TOP4 błędów przy skupie aut osobowych w Warszawie

Skup aut osobowych Warszawa

SKUP AUT OSOBOWYCH WARSZAWA

Aż 18% nabywców używanych samochodów nie przeprowadza jazdy próbnej przed dokonaniem zakupu. Z kolei osoby, które po raz pierwszy nabyły nowe samochody, przed dokonaniem zakupu jeżdżą próbnie średnio aż siedmioma nowymi samochodami.

Rezygnacja z jazdy próbnej

Ta rozbieżność w statystykach może być powodem, dla którego na ulicach jeździ wiele używanych samochodów trzeciego i czwartego właściciela – często pozyskanych przez skup aut osobowych warszawa. Jeśli nie testujesz kupowanego zasobu, ryzykujesz, że doznasz ataku wyrzutów sumienia kupującego. W przypadku samochodów używanych przed podjęciem decyzji o zakupie konieczne jest wykonanie kilku jazd próbnych. Chroni to przed wyrzutami sumienia kupującego, a także zapewnia prawidłowe działanie samochodu.

SKUP SAMOCHODÓW OSOBOWYCH WARSZAWA

Podczas gdy wiele osób testuje samochody przed zakupem, niewielu z nich korzystało z samochodów sprawdzonych przez mechaników przed sfinalizowaniem transakcji. Nawet jeśli musisz sam zapłacić za inspekcję, na dłuższą metę możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Istnieje jednak możliwość, aby sprzedawca zapłacił za inspekcję. Jeśli sprzedający jest dealerem samochodów, prawdopodobnie jest to już oferta, ale upewnij się, że tak jest. Jeśli jest to sprzedawca prywatny lub skup aut używanych warszawa, prawdopodobnie nie zaoferuje, więc ważne jest, aby zapytać.

Brak sprawdzenia samochodu przez mechanika

Jeśli kupujesz używany samochód od dealera, głównym celem sprzedawcy będzie dowiezienie Cię do dealera. Gdy znajdziesz się w posiadłości dealera, jesteś o wiele bardziej prawdopodobne jest, że wyjdziesz z samochodem, który Cię interesuje — dla sprzedawcy jest to łatwiejsza sprzedaż.

Skup samochodów osobowych Warszawa

SKUP AUT UŻYWANYCH WARSZAWA

Aby temu zaradzić, upewnij się, że przeprowadziłeś wszystkie badania i porównania w domu i spróbuj negocjować przez telefon lub e-mail. Dużo łatwiej jest odejść, gdy nie ma auta, co daje ci przewagę w negocjacjach. Jeśli kupujesz używany samochód od prywatnego sprzedawcy, prawdopodobnie nie jest on profesjonalnym sprzedawcą, w przeciwieństwie do skup samochodów osobowych warszawa. Wymieniając kilka statystyk używanych samochodów przez telefon, można zyskać przewagę przed zobaczeniem samochodu osobiście.

Dokonywanie wstępnych negocjacji osobiście

Zanim zaczniesz szukać samochodu, czy to online, czy osobiście, ważne jest, aby dokładnie ocenić, czego potrzebujesz od swojego samochodu. Jeśli szukasz samochodu podmiejskiego, nie trać czasu na oglądanie ciężarówek. Jeśli szukasz pojazdu, który może ciągnąć przyczepę, nie zawracaj sobie głowy oglądaniem samochodów sportowych.

Kupowanie na podstawie wyglądu

Rozumiejąc, jakie są Twoje potrzeby, ograniczasz ryzyko dokonywania zakupów pod wpływem impulsu w oparciu o to, czego chcesz, a nie o to, czego potrzebujesz.
Brak raportu historii pojazdu

Skup aut osobowych Warszawa

SKUP SAMOCHODÓW UŻYWANYCH WARSZAWA

Oprócz wykonania jazdy próbnej i sprawdzenia samochodu przez mechanika, ważne jest sporządzenie raportu z historii pojazdu. Dzięki raportowi historii pojazdu można sprawdzić, czy nie doszło do wcześniejszych wypadków, problemów z samochodem oraz liczby poprzednich właścicieli.

Dealerzy zazwyczaj płacą za tę usługę innej firmy. Ale jeśli sprzedaż odbywa się za pośrednictwem prywatnego sprzedawcy, nabywca najprawdopodobniej będzie musiał zapłacić rachunek. Niezależnie od tego, czy korzystasz z CARFAX, AutoCheck czy innej usługi, zawsze ważne jest sprawdzenie historii samochodu i historii jego właścicieli.