SZAMBO, KTÓRE ZRUJNOWAŁO OGRÓD

szamba betonowe (3)

Było to około 2008 roku. Zainspirowani i zachęceni przez teścia, para z trójką dzieci marzyła o przeprowadzce z umierającego miasta do wiejskiego Iowa. Bardzo chcieli spokojnego, prostego życia. Teściowa, który już mieszkał na wsi, ciągle im powtarzał: „Jeżeli masz zamiar kupić tutaj dom, zrób to teraz! Z tym, jak idzie gospodarka, stanie się to zbyt trudne lub niemożliwe, abyś mógł to zrobić później”. Para poczuła pośpiech.

Przez około 20 lat teść mieszkał mniej więcej milę w dół polnej drogi od przyjaciół, starego rolnika i jego żony. Tak się złożyło, że stary farmer i jego żona wystawili swój dom na sprzedaż; piękny biały dom na pięciu akrach z drzewami owocowymi, dużym ogrodem, kurnikiem i strumieniem płynącym z tyłu. Dom idealny dla rodziny z dziećmi. Teściowie powiedzieli parze, żeby się spieszyli, spieszyli się, spieszyli i kupili miejsce starych rolników.

Tak też zrobili.

Dom wymagał remontu. Jedną z pierwszych rzeczy, na które para zdecydowała się, było zainstalowanie szamba przed wprowadzeniem się. Zatrudnili lokalną firmę, a technicy rozpoczęli pracę i desperacko mieli nadzieję, że uda im się ją dokończyć, zanim nadejdą zimno i śnieg, które ich powstrzymają. Projekt zakończyli tuż przed początkiem zimy. Pierwszy śnieg spadł dzień wcześniej, a ich dzieci miały przyjechać z ciężarówką.

Podczas gdy rodzina skończyła pakować się w mieście (podekscytowana przeprowadzką następnego dnia), zimno wypychało zakopane szambo betonowe z ziemi. Długie serie rur, które biegły z ich wymarzonego domu do ich zbiornika, pękały i wyskakiwały z połączeń.

Tego samego dnia przyjechał teść i ocenił szkodę. Zakrył usta, kiedy to zobaczył. Wyjaśnił, co poszło nie tak: ludzie, których wynajęli, zapomnieli napełnić zbiornik wodą, która zapobiegłaby jej wyskoczeniu z ziemi. Wkrótce zdali sobie sprawę, że cała praca będzie musiała zostać wykonana ponownie. Ale nadeszła zima. Musieliby poczekać kilka miesięcy, aby mieć działające umywalki, toalety i pralki.

Ich sen zamienił się w niespokojną rzeczywistość.

Opowiadamy tę historię, aby podkreślić: kiedy zatrudniasz firmę do wykonania dużego projektu remontowego, takiego jak instalacja szamba, upewnij się, że ma dobrą historię zadowolonych klientów. Upewnij się, że są znani z wysokiej jakości wykonania i są gotowi naprawić wszelkie błędy, które mogą popełnić, ponieważ nie chcesz, aby szambo rujnowało Twoje marzenia!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz