Krótka historia szamba.

szamba-betonowe-tanio

Radzenie sobie z odpadami jest problemem dla ludzi od zawsze. Kiedy ludzie przestawili się z koczowniczych grup łowców-zbieraczy na osiadłe społeczności rolników, musieli chronić swoje małe społeczności przed marnotrawstwem. Wraz z rozwojem tych społeczności zapotrzebowanie na systemy kanalizacyjne i septyczne stawało się coraz ważniejsze. Podczas gdy ludzie od tysiącleci znajdowali sprytne sposoby na pozbycie się swoich odpadów, dopiero niedawno szamba betonowe i systemy stały się regularną częścią osiadłego życia. Dziś nasza firma z dumą przedstawia krótką historię szamba.

Starożytna gospodarka odpadami

Niektóre z najwcześniejszych znanych systemów „toalety” i gospodarki odpadami można znaleźć w Chinach. Około 200 roku p.n.e. zaprojektowali coś na kształt toalety. Później, w Europie, społeczeństwa zaczęły tworzyć wychodki, aby ludzie nie musieli ciągle szukać nowych miejsc, aby się załatwić. Podczas gdy te systemy ograniczały ludzkie odchody do jednej części wioski lub miasta, te doły musiałyby być zakryte, a nowa latryna musiałaby zostać wykopana, gdy stara była pełna.

Pod koniec II wojny światowej systemy septyczne można było znaleźć w domach i budynkach na terenie całego kraju. Systemy te były popularne, ale to nie znaczy, że zawsze były skuteczne. Te wczesne systemy były podatne na pękanie i pokrywanie się rdzą, która powodowała erozję rur i zbiornika, prowadząc do pęknięć i awarii. 

Szambo dzisiaj

Oprócz awarii systemów septycznych, Amerykanie byli zaniepokojeni innymi aspektami swoich systemów septycznych. Obszary miejskie rozwijały się szybciej, niż można było budować oczyszczalnie ścieków, i istniały obawy, że pola ługujące odprowadzają ścieki do wód gruntowych.

Doprowadziło to do opracowania nowych szamba wykonanych z trwałego i trwałego włókna szklanego, prefabrykatów betonowych, poliuretanu, PCV i innych tworzyw sztucznych. Dzięki regularnej szamba betonowe i ich systemy były znacznie łatwiejsze w użyciu i utrzymaniu oraz prowadziły do ​​mniejszej liczby problemów. Podobnie pola drenażowe zostały ulepszone dzięki zastosowaniu mocnych rur z tworzywa sztucznego. Rury te są również prowadzone z dala od źródeł wód gruntowych i czasami są budowane w uniesionych kopcach, aby zapobiec przedostawaniu się wody do wód gruntowych znajdujących się blisko powierzchni.

Możesz również polubić