Jak pakować duże produkty?

produkty do pakowania (3)

Niezależnie od tego, czy wysyłasz lodówkę, materac, czy coś innego, musisz zachować dodatkowe środki ostrożności podczas pakowania ciężkich lub ponadwymiarowych przedmiotów. Twoje większe produkty wymagają ochrony przed wibracjami, przypadkowymi upadkami i ściskaniem przed układaniem w stosy podczas przechowywania. Potrzebujesz do tego odpowiednie produkty do pakowania i ludzi, którzy to zapakują.

1. ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE MATERIAŁY

Torba, koperta lub wyściełana koperta będą za małe dla Twoich większych produktów. Zamiast tego potrzebujesz wytrzymałego pudełka z tektury falistej. Poszukaj takiego z kilkoma warstwami i szwami, które zostały zszyte lub zszyte, a nie sklejone. Nie używaj ponownie starego pudełka na nieporęczny przedmiot, ponieważ nie możesz zagwarantować jego wytrzymałości.

2. DODAJ WYPEŁNIACZ

Podobnie jak w przypadku mniejszych produktów, większe przedmioty również wymagają wypełniacza. Jednak podczas wysyłki ciężkich przedmiotów zmięty papier i lekka amortyzacja nie wytrzymają. Zamiast tego użyj specjalnej pianki polistyrenowej ukształtowanej tak, aby pomieścić produkt. Wkładki z tektury falistej mogą również pomieścić Twój przedmiot. Podobnie jak w przypadku mniejszych opakowań, postaraj się o co najmniej 2 cale przestrzeni z każdej strony, aby produkt nie dotykał ścianek pudełka.

Metoda podwójnego pudła jest również zalecana w przypadku większych, cięższych przedmiotów, gdy tylko jest to możliwe.

3. ZAPIECZĘTUJ PUDEŁKO!

Podobnie jak w przypadku mniejszych pudełek, będziesz musiał zakleić pudełko wokół każdej krawędzi taśmą. W takim przypadku użyjesz kilku warstw wytrzymałej taśmy. Wzmocniona włóknem szklanym, aktywowana wodą taśma może łączyć się z kartonem, zapewniając, że pudełko pozostanie szczelne przez całą podróż.

4. W RAZIE POTRZEBY PALETYZUJ

Większe produkty często mają dodatkowe opakowanie wysyłkowe, np. paletę. Paleta wysyłkowa umożliwia przewoźnikowi załadunek i rozładunek produktu za pomocą sprzętu do transportu materiałów, takiego jak wózki widłowe. Duży produkt na palecie może być owinięty folią termokurczliwą lub rozciągliwą, co zapewnia amortyzację podczas transportu i utrzymuje wszystko razem. Produkt na palecie można również przywiązać lub zabezpieczyć w inny sposób. Etykiety samoprzylepne mogą ci się przydać w oznaczaniu paczek.

Jak spakować produkty do wysyłki i dystrybucji?

Wysyłając produkty do dystrybutora i umieszczając je w sklepach, musisz wziąć pod uwagę różne wymagania dotyczące pakowania. Jeśli Twój klient jest dystrybutorem, może mieć wymagania specyficzne dla sposobu, w jaki działa, przepisy branżowe i minimalne wymagania dotyczące zamówień. Jako osoba pakująca będziesz pakować poszczególne produkty do skrzynek w zależności od wagi i ilości wymaganej przez dystrybutora. Następnie zapakujesz skrzynie na palety. Folia bąbelkowa ochroni Twój produkt w paczce.

Twój dystrybutor prawdopodobnie będzie wymagał określonych rozmiarów i typów palet, aby upewnić się, że będzie pasować do jego sprzętu. Ustawią również maksymalną wysokość palety. Zastanów się, czy dystrybutor będzie przechowywał produkty w swoim magazynie i jakie są ich warunki przechowywania.

Niezwykle ważne jest, aby zrozumieć swoją sieć dystrybucji oraz sposób, w jaki produkt i opakowanie zewnętrzne będą przemieszczać się w całym łańcuchu dostaw. Aby zaprojektować bezpieczne systemy zabezpieczające, które przetrwają przenoszenie, transport i przechowywanie, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

  • Rodzaj i wielkość palety.
  • Konfiguracja układania lub przechowywania palet.
  • Specyfikacje maksymalnych i minimalnych wysokości palet oraz ciężarów ładunku.
  • Niezależnie od tego, czy układanie palet będzie wykorzystywało arkusze transportowe, arkusze warstwowe czy nakładki.
  • Niezależnie od tego, czy ładunek na palecie będzie zabezpieczony folią stretch, folią termokurczliwą, słupkami narożnymi lub paskami.
  • Jakie rodzaje kontenerów wysyłkowych zostaną użyte, takie jak tace, pudełka, skrzynie lub kosze.
  • Wymagane właściwości materiału, takie jak odporność na wilgoć i wytrzymałość na zerwanie.
  • Jaki rodzaj wypełniacza ochronnego jest potrzebny.

Uwzględnienie każdego etapu procesu wysyłki i dystrybucji oraz spełnienie wszystkich specyfikacji gwarantuje, że Twoje produkty będą chronione i dotrą do miejsca docelowego w jednym kawałku. Pomoże to również uniknąć wąskich gardeł w łańcuchu dostaw dzięki opakowaniom, które pasują do istniejących metod magazynowania i obsługi materiałów.

Jak wysyłać produkty

Zanim przygotujesz produkty do wysyłki, upewnij się, że są zapakowane we właściwy pojemnik wysyłkowy, wypełniacz i list przewozowy. Gdy już zdecydujesz, jak zapakować swoje produkty do wysyłki, możesz przygotować się do wysyłki. Dokładniejsze szczegóły dotyczące przygotowań do wysyłki będą zależeć od wymagań dotyczących wysyłki wybranego przewoźnika. Ogólnie proces będzie przebiegał w kilku prostych krokach.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz