Gdzie zainstalować klimatyzator?

klimatyzacje lubin

Gdzie zainstalować klimatyzator?

Miejsce instalacji klimatyzatora zależy od rodzaju pomieszczenia. Jeśli pozwala na to wysokość sufitu, należy zainstalować klimatyzatory kanałowe, które są umieszczone za przestrzenią sufitową i równomiernie rozprowadzają powietrze w całym pomieszczeniu przez kratki, zaleca firma klimatyzacje lubin.

System podziału kanałów jest optymalny pod względem wzornictwa i łatwości użytkowania. Jednym z plusów jest sprzęt „niewidzialny” – we wnętrzu znajdują się tylko kratki wentylacyjne, które można uczynić jak najbardziej niewidocznymi lub pomalować na dowolny kolor. Minusem jest to, że konieczne jest zapewnienie miejsca na znaczne uwolnienie sufitu, w którym będzie znajdować się jednostka wewnętrzna (od 30 do 50 cm). Z reguły takie bloki umieszcza się w pomieszczeniach pomocniczych – pralniach, garderobie i tak dalej. Jeśli pozwala na to wysokość sufitu, możesz lokalnie obniżyć poziom, na przykład w korytarzu. Ponadto w miejscu jednostki wewnętrznej takiego systemu znajduje się właz do konserwacji sprzętu. Wszystko to należy wziąć pod uwagę na etapie projektowania.

Najprostszą opcją jest klimatyzator naścienny, natomiast jednostkę zewnętrzną montuje się na elewacji, jeśli taką możliwość przewiduje projekt domu, lub na dachu. Dzięki tej opcji konieczne jest zapewnienie lokalizacji bloków w mieszkaniu przed rozpoczęciem naprawy, aby specjaliści zorganizowali dystrybucję komunikacji sprzętu na trudnym etapie naprawy w ścianach i suficie

Systemy dzielone

Systemy dzielone muszą być ustawione tak, aby powietrze nie napływało na ludzi. Jest to szczególnie ważne w sypialniach i żłobkach. Odległość od górnej części jednostki wewnętrznej do sufitu wynosi 10 cm Wszystkie te zalecenia z reguły znajdują się w instrukcjach. „Istnieją oczywiście indywidualne niuanse, w zależności od układu mieszkania. Najlepiej umieścić klimatyzator nad łóżkiem lub nad sofą, aby powietrze wiło się nad głową. Lepiej jest zainstalować klimatyzator w pokoju, ale jeśli pozwalają na to finanse, jest to również możliwe w kuchni ”.

Należy również wziąć pod uwagę, że najchłodniejsze powietrze będzie w odległości 2–3 m od urządzenia. Ustaw klimatyzator w taki sposób, aby w tym obszarze nie było sofy, pracy lub innego miejsca do długiego odpoczynku. W sypialni najlepiej umieścić go nad łóżkiem – w tym przypadku strefa największego zimna będzie na zewnątrz łóżka, a powietrze podczas snu będzie miało przyjemną temperaturę. Ale musisz wybrać miejsce, aby przepływ zimnego powietrza nie dmuchał ludzi podczas snu. Nie instaluj klimatyzatora w pobliżu urządzeń grzewczych. Poradź się lub wynajmij firmę: klimatyzacje lubin

System split można łączyć kolorystycznie z innymi sprzętami AGD, np. telewizorem lub dobierać zgodnie z głównym kolorem wnętrza. Dzięki temu klimatyzator nie będzie się wyróżniał i harmonijnie wpasował się w każde wnętrze.

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz