Dlaczego potrzebujesz zabezpieczenie antykradzieżowe samochodu?

zabezpieczenie antykradzieżowe zabrze

Kradzież samochodów gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, a w okresie pięciu lat do 2019 r. liczba kradzionych samochodów wzrosła o 48,7 proc. Niektórzy eksperci wymieniają jako główną przyczynę spadającą liczbę policjantów, a także rosnącą popularność wygodnych systemów „bezkluczykowego startu” w samochodach. Nie tak dawno temu niemiecka organizacja motoryzacyjna przetestowała 237 samochodów i ich systemy bezkluczykowe i tylko trzy były w stanie odeprzeć atak bez kluczyka.

Jak więc działa kradzież samochodu bez kluczyka? Co robią producenci samochodów, aby z tym walczyć? A co możesz zrobić, aby chronić siebie i swój samochód? Nasz podręczny przewodnik wyjaśnia wszystko…

Co to jest kradzież bez kluczyka?

Sposób, w jaki złodzieje kradną samochody bez kluczyków – coś, co nazywa się również kradzieżą przekaźnika – jest dość prosty, chociaż do jego działania potrzebny jest sprzęt high-tech. Najpierw przestępcy przeszukują ciemniejsze regiony Internetu, aby kupić wzmacniacze przekaźnikowe i przekaźniki potrzebne do kradzieży.

Następnie będą atakować domy z pożądanymi samochodami zaparkowanymi na zewnątrz, a za pomocą swoich gadżetów mogą wykryć, czy pojazd korzysta z systemu bezkluczykowego otwierania i uruchamiania.

Zabezpieczenia antykradzieżowe Zabrze

Bezpieczeństwo samochodu: jak chronić samochód i podjazd?
Pracując w parach, jeden złodziej będzie stał przy samochodzie z nadajnikiem, podczas gdy drugi niesie wzmacniacz po obwodzie domu. Jeśli klucz jest wystarczająco blisko, wzmacniacz będzie mógł wzmocnić swój sygnał i skierować go do nadajnika.

Zabezpieczenie antykradzieżowe Zabrze

Ten nadajnik staje się wtedy kluczykiem i sprawia, że ​​samochód myśli, że prawdziwy kluczyk jest w pobliżu, po czym złodzieje są w stanie otworzyć samochód, wsiąść i odjechać. Cały proces może zająć zaledwie 60 sekund i można go zakończyć w niemal ciszy, a ze względów bezpieczeństwa silnik nie wyłączy się po prostu, gdy kluczyk znajdzie się poza zasięgiem, złodziei jest bardzo niewiele do powstrzymania.

Richard Billyeald, dyrektor techniczny w Thatcham Research, brytyjskim organie badawczym branży ubezpieczeniowej, powiedział: „Nasze obliczenia sugerują, że jeden procent wszystkich samochodów na drogach ma obecnie systemy bezkluczykowe, ale ta technologia spływa z sektora premium do jeszcze większej liczby niedrogich samochody. Do niedawna wszystkie systemy bezkluczykowe wykorzystywały dokładnie tę samą technologię, więc wszystkie były podatne na ataki”.

Clive Wain, szef łącznika policji w firmie Tracker, która śledzi skradzione samochody, powiedział, że wywiad policyjny sugeruje, że kradzież bez kluczyka jest powiązana z przestępczością zorganizowaną. „Ci przestępcy są bardzo zaradni, przechodzą od jednego towaru do drugiego” – wyjaśnił – „dlatego zabezpieczenie antykradzieżowe Zabrze jest bardzo ważne dla twojego samochodu.”

Najlepsze blokery sygnału worka Faradaya

Najlepsze blokery sygnału kluczyka samochodowego w torbie Faradaya 2021
Według Waina władze często mają zaledwie kilka godzin na odnalezienie skradzionego samochodu. „Wiele pojazdów zostanie wysłanych do Europy Wschodniej”, powiedział, „podczas gdy policja znalazła również coraz większą liczbę warsztatów, w których prestiżowe samochody są rozkładane na części w ciągu kilku godzin”.

Montaż zabezpieczeń antykradzieżowych Zabrze

Richard Billyeald powiedział, że branża również odpowiada, dodając: „Producenci już pracują nad nowymi systemami. Kilka nowych modeli ma już konfiguracje, które nie są podatne na ataki przekaźnikowe. Funkcjonalność jest taka sama, ale urządzenia przekaźnikowe nie mogą ich oszukać.”

Billyeald dodał, że montaż zabezpieczeń antykradzieżowych zabrze będzie w przyszłości kluczowy dla ochrony samochodu. Test oceny bezpieczeństwa nowego pojazdu (NVSA) mówi nam: „Będzie większy nacisk na bezpieczeństwo pojazdu, aby wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak kradzież bez kluczyka”. NVSA wpływa na oceny grup ubezpieczeniowych, a Billyeald powiedział, że marki, które nie zabezpieczyły swoich systemów przed kradzieżą, mogą w rezultacie wzrosnąć ich oceny grupowe.

Czy samochody bez kluczyka łatwiej ukraść?

To jest wielkie pytanie i, jak zawsze wydaje się, że tak jest, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, o jakim typie samochodu mówimy. Niektóre modele są wyposażone w system bezkluczykowy, który odblokowuje drzwi, gdy kluczyk znajduje się w pobliżu, ale nadal mają konwencjonalny kluczyk, który jest fizycznie wkładany do stacyjki w celu uruchomienia samochodu. Samochody, które są podatne na kradzież przekaźnika, to te z „bezkluczykowym wejściem i uruchomieniem”, które pozwalają właścicielowi na odjazd bez wyjmowania kluczyka z kieszeni.

Zabezpieczenie antykradzieżowe Gliwice

Kradzież przekaźników nie jest niczym nowym, więc producenci i organizacje branżowe od jakiegoś czasu pracują nad jej zwalczaniem. Oznacza to, że nawet z samochodów, które mają możliwość bezkluczykowego otwierania i uruchamiania, nowsze i bardziej zaawansowane modele mają systemy zaprojektowane tak, aby udaremnić działania złodziei. Zabezpieczenie antykradzieżowe gliwice staje się niezbędne. Niektóre modele są jednak podatne na ataki i złodzieje będą ich celem bardziej niż starsze samochody, które nie mają żadnych systemów otwierania pojazdu bez kluczyka.

Możesz również polubić