Czy moja wycieraczka powinna być wewnątrz czy na zewnątrz?

wycieraczki-1432

Najlepsze maty do wejść wewnętrznych i zewnętrznych.

Jeśli szukasz sposobów na utrzymanie podłóg w czystości, prawdopodobnie zdecydowałeś się już na zakup wycieraczki. W swoich badaniach mogłeś zauważyć, że wycieraczki można z grubsza podzielić na dwie kategorie: wewnętrzne i zewnętrzne .

Łatwo jest poczuć się przytłoczonym w obliczu ogromnej różnorodności wycieraczek dostępnych na rynku. Jeśli więc nie masz pewności, od czego zacząć, zadaj sobie pytanie, gdzie planujesz go używać.

Każde zastosowanie można podzielić na te dwie kategorie za pomocą prostego pytania: czy wycieraczka powinna być wewnątrz czy na zewnątrz? Możesz pomyśleć, że jesteśmy bezczelni, ale uczciwa odpowiedź brzmi: OBA. Potrzebujesz wycieraczki wewnątrz  na zewnątrz.

Dlatego.

Dlaczego potrzebujesz wycieraczki na zewnątrz?

Wycieraczki aluminiowe zewnętrzne to pierwsza ochrona przed mokrymi, śliskimi podłogami.

Kto wie, co znajduje się na spodzie butów ludzi, którzy wchodzą do Twojego miejsca pracy lub, co gorsza, do domu? Zamiast dowiedzieć się, kiedy je posprzątasz, wycieraczki zewnętrzne zatrzymują brud i wodę przy drzwiach.

Główną rolą wycieraczki zewnętrznej jest drapanie butów podczas przechodzenia nad głową. W budynkach mieszkalnych ludzie prawdopodobnie wycierają stopy, przechodząc po wycieraczce, ale jest to znacznie mniej prawdopodobne w budynkach komercyjnych.

Z tego powodu komercyjne maty wejściowe są zwykle dłuższe: co najmniej 8 stopni to standard branżowy. Tyle kroków potrzeba, aby usunąć cały brud z butów noszonych przez kogoś, kto nie wkłada w to żadnego wysiłku.

Dlaczego potrzebujesz wycieraczki w środku?

Po przekroczeniu progu wycieraczki do drzwi wewnętrznych dokonują krytycznego ostatecznego wyschnięcia.

Podczas gdy twój zewnętrzny skrobak usunął duże kawałki brudu, poruszył również mniejsze. Twoja mata tuż za drzwiami przejmuje stamtąd, usuwając te mniejsze cząsteczki i kropelki wody.

Wycieraczki wewnętrzne muszą być chłonne, aby podłoga pozostała sucha. Kluczowe znaczenie ma wybór maty o odpowiednim poziomie chłonności do danego zastosowania. Obszary o dużym natężeniu ruchu wymagają maty, która może pomieścić duże ilości wody, takiej jak mata wzmocniona gumą o wysokiej chłonności .

Gdyby maty z logo były chłonne, szybko by nasiąkły i były bezużyteczne. Wewnętrzne wycieraczki to ostatni krok (dosłownie) w kierunku bezpieczniejszej i czystszej podłogi.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działają wycieraczki zgarniające, sprawdź.

Możesz również polubić