7 kroków do łatwego udekorowania salonu.

ramki dekoracje i poduszki (6)

Jak ozdobić dużą ścianę w salonie roślinami?

Aby wprowadzić odrobinę natury do swojego domu, salon jest idealnym pomieszczeniem. Zawieś nad konsolą, komodą lub ramą sofy, w których umieścisz zebrane w lesie lub parku liście. Wybierz drewniane ramki, aby uzyskać autentyczny efekt, lub metalowe, aby uzyskać industrialną metamorfozę w stylu retro. Preferuj liście o różnych rozmiarach i baw się różnymi odcieniami zieleni, aby uzyskać nowoczesną i oryginalną dekorację ścienną.

W zależności od budżetu możesz również zafundować sobie sztuczne wieńce z liści oferowane przez niektóre duże marki. Jeśli nie masz duszy botanika, zdecyduj się na tapetę z motywem roślinnym. To właśnie drobne dekoracje do domu w pełni składają się na harmonię pomieszczenia.

Jaki jest idealny kolor do salonu?

Remont salonu nie musi oznaczać inwestowania szalonych sum w przedmioty dekoracyjne. Czasami wystarczy przemalować fragment ściany, a nawet tylko fragment ściany, aby uzyskać bardziej przytulny salon. Znajdź kolor, który pasuje do Twojej osobowości oraz koloru Twojego domu lub mieszkania i zacznij malować. Twój pokój od razu stanie się cieplejszy lub bardziej żywy, w zależności od wybranego koloru. Możesz upewnić się, że połączysz go z różnymi meblami obecnymi w pokoju (sofa, regał lub dywan).

Nad sofą lub kominkiem odważ się na mniej konwencjonalną dekorację: duże kropki różnej wielkości lub wzór art deco wykonany z szablonu. Niezbędny element nowoczesnego salonu!

Jak podświetlić salon?

Dekoracja wnętrza salonu: dodaj poduszki!

Poduszki dekoracyjne są synonimem komfortu. Nawet niewielkie budżety mogą pozwolić sobie na ich regularną wymianę dzięki przystępnym cenom wielu modeli. Dopasuj style, tkaniny, kolory i kształty do swoich pragnień, nastroju, a nawet pory roku. W przypadku stylu skandynawskiego postaw na pastel lub złoto. Jeśli wolisz styl industrialny, brąz , biel i czerń będą idealne. Ułóż poduszki w grupach na sofie, aby stworzyć przytulny i estetyczny zestaw. Kiedy ponownie pojawi się potrzeba zmiany przestrzeni życiowej, wypierz narzuty i przechowuj je ostrożnie, aby później lepiej służyły. Nie wahaj się połączyć ich z jedną lub dwiema kratami, aby udoskonalić atmosferę kokonu.

Inspiracja do salonu: zainstaluj lustro

Każdy szanujący się nowoczesny salon ma przynajmniej jedno lustro. Jeden z najpopularniejszych trendów w urządzaniu salonu, lustro upiększa Twoją przestrzeń i zwiększa jej jasność. Po stronie układu możesz umieścić go na kominku, jeśli go masz, lub w pobliżu półek, aby stworzyć kontrast między materiałami i kolorami. Jeśli masz przestrzeń z dwoma lub więcej fotelami, fazowane lustro wiszące na ścianie wniesie odrobinę elegancji do wystroju Twojego wnętrza. Podobnie jak w przypadku oprawionych w ramki liści drzew, możesz bawić się rozmiarem luster i powiesić kilka w grupie.

Zastąp swoje zasłony ładnym salonem

Nie zaniedbuj dekoracji okna, gdy chcesz zmienić wystrój swojego domu. Dostępny dla Ciebie nieskończony wybór, zarówno pod względem tkanin, kolorów, jak i wzorów, pozwala na stworzenie wybranej przez Ciebie atmosfery . Lekkie i lekkie tkaniny podkreślają, a nawet zwiększają jasność pomieszczenia. Jeśli Twoja jadalnia jest duża i już dobrze oświetlona, ​​bez wahania możesz zdecydować się na aksamit lub len.

Zaadoptuj zielone rośliny, aby nadać klimat swojemu salonowi

Aby udekorować pokój, to nie tylko meble! Wnętrza kochają zielone rośliny: ich doniczki dodają koloru, nadają się do małych przestrzeni, pozwalają stworzyć bardziej autentyczną atmosferę, a wszystko to bez wizualnego zaśmiecania. Wazony dodają energii Twojemu przytulnemu salonowi i podkreślają czyste linie stołu lub mebli. Mały kaktus na stoliku do kawy wprowadza odrobinę kojącej zieleni. Jeśli twoje okna mają parapet wewnętrzny, umieść tam rośliny doniczkowe. Każdego dnia otrzymają swoją dawkę naturalnego światła, niezbędną dla ich dobrego zdrowia.

Pomysł na dekorację salonu: wprowadź światło!

Wśród najmodniejszych pomysłów na dekorację znajdziesz ten, który opowiada się za mnożeniem świateł w pokoju. Prawdziwe przedmioty dekoracyjne do salonu, jeśli są dobrze dobrane, występują w wielu formach, z których każda jest bardziej oryginalna niż następna! Możliwości jest wiele, więc nie wahaj się podążać za trendami lub swoimi pragnieniami! Koniecznie dodaj ramki na zdjęcia.

Możesz również polubić